Znak Politechniki Warszawskiej

Dlaczego warto mieszkać w Domu Studenckim?

Pokój w DS "Bratniak"

Przedstawiamy Wam tylko nieliczny plusy mieszkania w akademiku PW!

Mieszkanie w Domu Studenckim często spotyka się z mnóstwem stereotypów: brak prywatności, złe warunki itd. Jak jest naprawdę?

Odpowiemy na to pytanie. Warunki.

• Mieszkanie w Domu Studenckim jest przede wszystkim o wiele tańsze niż wynajmowanie mieszkania czy też samodzielnego pokoju. Ponadto do Domów Studenckich na Politechnice studenci kwaterują studentów, więc jeśli chcemy mieszkać ze znajomymi wystarczy napisać poprzez system do nasze kwaterunkowej. Jeśli bierzemy udział w Akcji Kwaterunkowej dla obecnych studentów sami wybieramy pokój oraz ustalamy skład pokoju/segmentu. Domy Studenckie Politechniki Warszawskiej są sukcesywnie remontowanie. Pokoje są w naprawdę dobrym standardzie. Przed zdecydowaniem się na mieszkanie w akademiku, możemy poprosić członka RM ( Rady Mieszkańców) o pokazanie przykładowego pokoju. Akademiki Politechniki Warszawskiej posiadają pralnie, rowerownie, przechowalnie oraz parkingi w bliskim pobliżu. W każdym z Domów Studenckich znajdują się pokoje wspólnego użytku na przykład: siłownie, sale telewizyjne oraz sale muzyczne, z których każdy z mieszkańców może swobodnie korzystać. Internet w akademikach jest dostępny zwykle w gniazdkach w ścianie.Można podłączyć router wifi. Internet z gniazdka jest w cenie opłaty za mieszkanie w akademiku.
  • Otoczenie Domy Studenckie Politechniki Warszawskiej są dobrze zlokalizowane. Znajdują się w dzielnicach: Wola, Śródmieście, Ochota, Mokotów. W pobliżu znajduje się dużo aptek, banków oraz sklepów spożywczych. Czas dojazdu z akademików na Politechnikę Warszawską to od 3 minut pieszo do 36 minut autobusem.
  •  Jak się uczyć? Codzienne imprezy czy brak snu przez mieszkanie w akademiku to kolejny stereotyp. W wielu akademikach znajdują się pokoje cichej nauki, z których można korzystać nie tylko w trakcie sesji. W niektórych akademikach znajdują Filie Biblioteki Politechniki Warszawskiej, co daje dostęp do wielu przydatnych książek. Przede wszystkim w akademiku często mieszkają osoby studiujące na tym samym roku oraz starsi koledzy i koleżanki z tego samego kierunku, co daje nieocenioną pomoc w trakcie studiów. Zawsze znajdziemy kogoś kto jest nam w stanie pomóc w nauce oraz wytłumaczyć niezrozumiałe rzeczy.
  •  Atmosfera Każdy powinien w trakcie studiów spróbować mieszkania w akademiku. Jest to to przede wszystkim miejsce poznania ciekawych ludzi, często przyjaźni na całe życie. Wydarzenia organizowane przez Rady Mieszkańców sprzyjają integracji mieszkańców. W akademiku łatwo jest rozwijać swoje zainteresowania, takie jak sport czy granie na instrumentach, ponieważ zawsze znajdziemy kogoś kto będzie dzielił z Nami naszą pasję.
  •  Łatwa rejestracja do Domu Studenckiego! Wszystko odbywa się poprzez system internetowy. W przejrzysty sposób wyjaśnione są kolejne kroki zakwaterowania. Działa również Bank Miejsc, co pozwala na zamieszkanie w Domu Studenckim nie tylko studentom Politechniki Warszawskiej. Chcesz zamieszkać w akademiku? Sprawdź aktualne akcje kwaterunkowe: www.kwaterunek.sspw.pl lub odwiedź Bank Miejsc ( Dom Studencki "Akademik" przy ulicy Akademickiej 5 w godzinach 8 - 15.)