Znak Politechniki Warszawskiej

DS Babilon

Logo DS Babilon

DS Babilon znajduje się na Ochocie, przy ulicy Kopińskiej. Jest to drugi największy Dom Studencki PW, posiada ponad 800 miejsc mieszkalnych. W tym domu studenckim mieszkają głównie studenci wydziałów: Administracji, Architektury, Geodezji i Kartografii, Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Inżynierii Lądowej. DS Babilon jest bardzo dobrze skomunikowany zarówno z uczelnią (około 10 minut tramwajem lub autobusem), jak i całym miastem.

Adres:

ulica Kopińska 12/16, 02-321 Warszawa

Numery telefonów kontaktowych:

Portiernia: 22 234 4000

Administracja: 22 234 4003

Administracja

Godziny otwarcia administracji:

poniedziałek-piątek: 8:30 - 15:30

Lokalizacja administracji:

Administracja znajduje się w pok. 230, 2 piętro.

Pracownicy administracji:

e-mail: babilon.ds@pw.edu.pl

Kinga Luzar
tel. wew.: (22) 234 + wew: 4003

Administrator DS - Rafał Byczot,

pok. 129, rafal.byczot@pw.edu.pl, 22 234 4101

Media Społecznościowe:

Grupa FB: https://www.facebook.com/groups/600885539976797

Fanpage FB: https://www.facebook.com/DS-Babilon-PW-123740464372984

Rada Mieszkańców:

Przewodniczący - Agata Jakubiak

skład RM:

  • Patryk Rakoczy
  • Bartłomiej Świada
  • Paweł Krzewiński
  • Karolina Leszczyńska
  • Jan Żuk
  • Grigorii Chernyshov
  • Oskar Rakoczy
  • Julia Skwarek
  • Łukasz Spiżewski
  • Damian Koperski
  • Wojciech Iwanow
  • Wojciech Szłapacki

Kontakt z RM:

Poprzez wiadomośc na profil na Facebooku. Prywatnie do członków za pomocą messengera, osobsićie w pokoju lub przez post na grupie akademika.

Jak wygląda proces zakwaterowania i wykwaterowania?

Zakwaterowanie: wizyta w administracji, wypełnienie papierów, odbiór kluczy i ewentualnie wyposażenia.
Wykwaterowanie: posprzątanie w pokoju, zdanie wyposażenia i kluczy, wizyta w administracji.

Rodzaje pokojów:

Zabudowa segmentowa. Większość segmentów składa się z przedpokoju (ze zlewem i lodówką), łazienki oraz dwóch pokojów. Występujące konfiguracje pokojów: sam. 1-osobowy, sam. 2-osobowy, 2+2, 3+0, 3+1, 3+2, 3+3. Najwięcej jest segmentów 2+2. W pokojach znajdują się łózka (pojedyncze lub piętrowe), szafa, regały, biurka, krzesła, czasem stół. Pokoje 1 osobowe mają ok. 7-10m2. Pokoje dwuosobowe mają około 12-15m2. Pokoje 3 osobowe mają około 20m2.

Opis kuchni 

Na każdym piętrze są 3 kuchnie, w pionach x12K, x35K i x49K (przy klatkach schodowych). W kuchniach x12K i x49K są po 3 kuchenki, w x35K po 2. Kuchenki są elektryczne lub gazowe. Są też piekarniki elektryczne. W każdej kuchni znajduje się szafka ze zlewem, śmietnik oraz stół do przygotowania jedzenia. Wszystkie kuchnie są monitorowane.

Opis łazienek

Łazienki są w każdym segmencie - jedna łazienka przypada na 1-6 osób w zależności od rodzaju segmentu.

Sale Wspólne:

Sala TV (530), opiekun: Wojciech Iwanow, 518A
Sala Bilardowa (430), opiekun: Grigorii Chernyshov, 322B
Sala Gier Planszowych (429), opiekun: Paweł Krzewiński, 301
Sala Bankietowa (18), opiekun: Karolina Leszczyńska, 316A
Ping-pong (stół znajduje się za Salą Bankietową, paletki i piłeczki dostępne u opiekuna), opiekun:Grigorii Chernyshov 322B
w celu rezerwacji powyższych salek należy skontaktować się z opiekunem, w Sali Bankietowej obowiązuje kaucja 400zł
Sala cichej nauki (1 piętro, łącznik, przy dawnej bibliotece), klucz dostępny na portierni
Przechowalnia (piwnica), opiekun: Arkadiusz Sadowski, 340B
Parking, opiekun:Wojciech Szłapacki, 445A
Rowerownia (pomieszczenie koło portierni), opiekun: Patryk Rakoczy 340B
Akcja parkingowa i rowerowa organizowane są na początku roku akademickiego i ewentualnie w miarę zwalniających się miejsc.

Pralnia i suszarnia:

Pralnia znajduje się na 1 piętrze, zaraz przy głównych windach. Znajdują się tam 6 pralki i 2 suszarki. Pranie kosztuje 5zł, suszenie 4zł, płatne gotówką lub przelewem. Większość mieszkańców wiesza pranie na suszarkach stojących na korytarzach lub w pokojach.

Wynoszenie śmieci:

Zaraz przy portierni (trzeba wejść po kilku schodkach), znajduje się komora śmieciowa, gdzie wyrzucane są odpady zmieszane. Pojemniki na poszczególne frakcje segregowane znajdują się na zewnątrz, na terenie wewnętrznym, popularnie "zwanym studnią".

Co najlepiej wziąć ze sobą z domu przed przyjazdem?

Najlepiej w uzgodnieniu z współlokatorami (w celu uniknięcia niepotrzebnego dublowania się przywiezionych przedmiotów): garnki, naczynia, sztućce, czajnik, suszarka na pranie, ewentualnie, w razie potrzeb i indywidualnych preferencji: mikrofalówka, opiekacz i żelazko.

Czego nie opłaca się brać, bo jest zapewnione przez DS lub RM? 

Podczas zakwaterowania (później także) z magazynu można pobrać takie rzeczy jak: koce, kołdra, poduszki, pościel (poszewki, prześcieradło), kabel od internetu. Pościel można wymieniać co około 2 tygodnie (informacje o wymianie pościeli są rozwieszane). Z portierni można pobrać także odkurzacz.

Sklepy: sklep 24h (popularnie zwany: "Kej"), Hala Kopińska, Top Market, Żabka, Carrefour, w trochę dalszej odległości Biedronka
Jedzenie: Pizzeria Biesiadowo, Bar Viet-Thai - polecamy szczególnie, bardzo smaczny i tani, prosimy nie sugerować się wyglądem tego miejsca ;) w niedalekiej odległości od akademika znajduje się jeszcze więcej punktów z jedzeniem
Dodatkowa infrastruktura: paczkomat, stacja benzynowa, bankomat, stacja roweru miejskiego, szpital urazowy
Komunikacja: zespoły przystankowe Hala Kopińska i Wawelska, tramwaje: 1, 7, 9, 25, 15, 35; autobusy dzienne: 157, 182, 187, 517, 523 oraz nocne: N35, N85. Na kampus centralny można dojechać liniami: 35, 15, 182, 187 i 523 w około 10 minut. Na kampus południowy wymagana jest przesiadka, dojazd zajmuje około 20-25 minut. Piechotą na oba kampusy można dojść w około pół godziny, rowerem około 20minut.

Jak zgłaszać usterki?

Usterki można zgłaszać do zeszytu usterek, który znajduje się na stoliku przy portierni. Klasyczne usterki usuwane są na bieżąco. Trudniejsze problemy rozwiązywane są najszybciej jak jest to możliwe.

Jak przyjmować gości w trakcie dnia i po 23:00?

Zwyczajowo 1 mieszkaniec może przyjąć do 5 gości na dzień i 1 na noc. W celu przyjęcia gościa należy zejść po niego na portiernię i pozostawić swoją kartę mieszkańca na portierni (gość otrzymuje wtedy kartę gościa), przy wyjściu gościa następuje powrotna wymiana karty gościa na kartę mieszkańca. Przedłużenie pobytu na noc (tzw. kartka na nocleg) można uzyskać u członków Rady Mieszkańców. Z wypełnioną i podpisaną kartką należy udać się na portiernię do godziny 23.