Znak Politechniki Warszawskiej

DS Mikrus

Mikrus to akademik położony w samym centrum Warszawy, tuż obok stacji metra Politechnika. Znajduje się on w bliskim sąsiedztwie domu studenckiego Riviera. Przejście z Mikrusa na kampus centralny PW pieszo zajmuje około 10 minut. W akademiku jest 490 miejsc, na które składa się 10 pięter mieszkalnych. Na każdym piętrze jest jeden pokój jednoosobowy i 24 pokoje dwuosobowe. Akademik ten przeznaczony jest głownie dla studentów wydziału MEiL, którzy mieszkają w zdecydowanej większości pokoi. W dalszej kolejności sporą grupę w Mikrusie stanowią studenci z wydziału MiNi, EiTI oraz fizyki. W akademiku można spotkać pojedyncze osoby z pozostałych wydziałów PW. Cechą wyróżniającą ten akademik jest względna cisza i spokój.

Adres: Ludwika Waryńskiego 10, 00-631 Warszawa

Administracja

Administrator DS: Michał Waś – telefon: 22 234 9870, adres email: michal.was@pw.edu.pl
Panie z administracji:

e-mail: mikrus.ds@pw.edu.pl
Katarzyna Trzoch – telefon: 22 234 9861

Panowie konserwatorzy: Włodzimierz Rumiński oraz Krzysztof Witkowski – telefon: 22 234 9865
Pracownicy portierni: Aneta Jarka, Piotr Jarka, Anna Misior, Grażyna Nowacka, Małgorzata Terlecka – telefon: 22 234 9863

Godziny otwarcia administracji:

Od poniedziałku do piątku, od 8 do 15.

Lokalizacja administracji:

Po przejściu przez magnetyczne drzwi należy skręcić w lewo i na samym końcu korytarza znajduje się administracja.

Administrator sieci:

Zalecany kontakt pod numerem telefony 22 234 5999 lub mailowo: 5999@pw.edu.pl

Link do Social Mediów:

Grupa na FB -https://www.facebook.com/groups/dsmikrus

Fanpage akademika - https://www.facebook.com/DSMikrus

Rada Mieszkańców:

Przewodniczący - Nikodem Eluszkiewicz

Skład RM:

Członkowie:

  • Wiktoria Borys
  • Krzysztof Adamczyk
  • Kacper Jeż
  • Jakub Jasiński 
  • Szymon Twardowski 
  • Mateusz Zadrożniak 

Kontakt z RM:

Poprzez profil na fb lub mailowo pod adresem: mikrus@samorzad.pw.edu.pl

Proces zakwaterowania i wykwaterowania:

Przy wprowadzaniu się na początku roku akademickiego należy przyjść w godzinach pracy administracji, wypełnić krótki formularz, który znajduje na stoliku przed pokojem administracji. Z tym wypełnionym formularzem należy wejść do pokoju, przekazać formularz oraz legitymację w celu zakodowania dostępu do drzwi wejściowych do akademika. Potem otrzymuje się własny kluczyk do pokoju, kartę mieszkańca oraz token potrzebny do uzyskania dostępu do internetu w pokoju. Następnie można udać się na poziom -1 do pani z magazynu w celu odebrania przysługujących przedmiotów, które można odebrać, ale nie trzeba.

Przy wykwaterowaniu pod koniec roku należy dokładnie posprzątać swój pokój (umyć podłogę, szafki, lodówkę, okna, zlew). Udać się do administracji w celu odebrania obiegówki. Z tą obiegówką poszukać dowolnej pani sprzątaczki, która potwierdzi czystość w pokoju i podpiszę się na obiegówce. Następnie udać się do pani z magazynu w celu zdania rzeczy, które zostały wypożyczone na początku roku akademickiego i poprosić o podpis na obiegówce. Jeśli współlokator zostaje w pokoju to na obiegówce musi się znaleźć również jego podpis, potwierdzający, że przejmuje odpowiedzialność za porządek i czystość w pokoju. Po wykonaniu tych czynności należy udać się do administracji w celu oddania obiegówki, uregulowania ewentualnych zaległości, zdania kluczyka i wykwaterowania się.
Jeśli ktoś chce się wykwaterować w trakcie roku akademickiego, np. z powodu chęci zrezygnowania z tej formy zamieszkania to procedura jest taka sama, jedynie należy ją wykonać przed 1 dniem następnego dnia miesiąca, aby nie musieć płacić za kolejny miesiąc.

Opis kuchni:

Na każdym piętrze znajduje się jedna kuchnia, w której do dyspozycji są 3 kuchenki czteropalnikowe oraz zlew. Zazwyczaj są to płyty elektryczne. Ponadto na każdym piętrze jest nowo zamontowany piekarnik.

Opis łazienek:

Na każdym piętrze znajduje sie jedna łazienka, w której jest 5 zlewów, 4 kabiny prysznicowe oraz na piętrach nieparzystych 6 toalet, a na parzystych 4 toalety i 2 pisuary. Aczkolwiek w codziennym funkcjonowaniu ta różnica nie jest odczuwalna.

Sale użytkowe:

W Mikrusie jest sporo bardzo ciekawych i atrakcyjnych sal wspólnych:

Na poziomie -1 jest profesjonalnie wyposażona siłownia, której opiekunem jest Przemysław Żerański. Zapisy odbywają się kilka razy w ciągu roku akademickiego. Informacje o zapisach na siłownię można uzyskać wysyłając maila na adres silownia.mikrus@gmail.com lub kontaktując się bezpośrednio z opiekunem.

Na poziomie -1 jest rowerownia, w której mieszkańcy mogą przechowywać swoje rowery. Zapisy chętnych osób odbywają się kilka razy w ciągu roku akademickiego. Opiekunem tej sali jest Aliaksandra Shmyk.

Na parterze znajduje się sala bankietowa, w której można zorganizować spotkanie integracyjne lub przyjęcie urodzinowe do 50 osób. Opiekunem tej sali jest Filip Pelowski. Należy kontaktować się bezpośrednio z Filipem aby zarezerwować salę na konkretny termin.

Na pierwszym i szóstym piętrze (pokoje 129 i 629) znajdują się cichacze, do których klucze można uzyskać na portierni. Opiekunem tych sal jest Wojciech Kwiatkowski. Na okres wakacji pomieszczenie na szóstym piętrze zamienia się w pudłownię, w której osoby, które mieszkały w akademiku podczas roku akademickiego i otrzymały pokój na kolejny rok, a na wakacje wyprowadzają się do domu, mogą zostawić po 3 pudła aby nie musieć całego dobytku przewozić w tę i z powrotem. Pudła przyjmowane są pod koniec czerwca, a wydawane na początku października.

Na czwartym piętrze (pokój 429) jest klub Mikrus, w którym można zorganizować w gronie kilku osób spotkanie towarzyskie i skorzystać ze znajdujących się tam planszówek. Opiekunem tej sali jest Mateusz Zadrożniak. Należy kontaktować się bezpośrednio z Mateuszem aby zarezerwować pomieszczenie na konkretny termin.

Na ósmym piętrze (pokój 829) jest siłownia damska, w której znajduje się przestrzeń oraz niezbędne akcesoria do fitnessu. Opiekunem tej przestrzeni wspólnej, w której znajduje się m.in. bieżnia jest Nikodem Eluszkiewicz.

Na dziesiątym piętrze (pokój 1029) znajduje się modelarnia. Można tam pomajsterkować, znaleźć narzędzia do różnych napraw oraz przestrzeń do wykonywania brudnej roboty. Opiekunem tej sali jest Jakub Ptasznik i to z nim należy się kontaktować w celu skorzystania z tego pomieszczenia.

Pralnia i suszarnia:

Pralnia i suszarnia to jedno pomieszczenie, które znajduje się na 2 piętrze, tuż obok wind. Znajdują się tam 3 pralki, 1 suszarka kondensacyjna i przestrzeń do rozstawienia własnych suszarek z praniem. Koszt uruchomienia pralki to 5 złotych, a suszarki 4 zł.

Wynoszenie śmieci:

Śmieci wynosi się do kontynerów, znajdujących się obok mikrusa, po prawej stronie od wejścia. Znajdują się tam pojemniki na frakcję zmieszaną, plastik, papier oraz szkło. Dlatego zaleca się sortowanie śmieci z myślą o planecie.

Co najlepiej ze sobą z domu przed przyjazdem?

Warto przed zakwaterowaniem skontaktować się ze swoim współlokatorem aby ustalić kto co bierze z takich rzeczy jak: czajnik elektryczny, suszarkę na pranie, proszek do prania, opiekacz/toster, mikrofalówka, suszarka na naczynia, żelazko, suszarkę do włosów. Dobrze jest wziąć ze sobą produkty codziennego użytku, takie jak mydło, ubrania, klapki pod prysznic, papier toaletowy, przybory do gotowania, sztućce, własną poduszkę oraz pościel, bo akademikowa jest często wyleżana. Jeśli ktoś wprowadza się w okresie wakacyjnym to warto wziąć przenośny klimatyzator.

Czego nie opłaca się brać, bo jest zapewnione przez DS lub RM?

Przy kwaterowaniu się jest możliwość odebrania pościeli, poduszki, prześcieradła, koca, kabla do internetu oraz lampki nocnej w magazynie. Natomiast możliwość wypożyczenia odkurzacza, szczotki do zamiatania i mopa jest na portierni.

Opis pokoi:

W akademiku jest 490 miejsc, na które składa się 10 pięter mieszkalnych. Na każdym piętrze jest jeden pokój jednoosobowy i 24 pokoje dwuosobowe. Pokoje z końcówkami od – 01 do – 04 oraz od – 21 do 25 znajdują się od strony ul. Polnej i większe nasłonecznie jest z rana. Natomiast pozostałe od ul. Ludwika Waryńskiego i więcej słońca do nich wpada po południu. Na każdym piętrze jest jeden pokój jednoosobowy, którego numer kończy się na – 01. Nie ma w tym akademiku pokoi segmentowych. Pokoje są sporej wielkości, których wyposażenie składa się z: łóżka piętrowego, lodówki, zlewu, kosza na śmieci, lustra, półeczki na kosmetyki, szafki na kosmetyki, dwóch biurek, stolika, szafy na ubrania i sporej ilości szafek.

Infrastruktura wokół akademika:

Akademik jest położony w świetnej lokalizacji, w samym centrum Warszawy, tuż obok stacji metra Politechnika. W pobliżu akademika znajduje się: apteka (1 minuta pieszo), pub Student (1 minuta pieszo), bar z frytkami (2 minuty pieszo), paczkomat przy DS Riviera (2 minuty pieszo), hala sportowa wraz z pływalnią w kompleksie „Ośrodek sportu i rekreacji w dzielnicy Śródmieście przy Polnej” (2 minuty pieszo), Carrefour Express (3 minut pieszo), żabka (4 minuty pieszo), piekarnia na Polnej (4 minuty pieszo), całodobowy sklep monopolowy „Zakątek konesera” (4 min pieszo), bar mleczny na Polnej (6 minut pieszo), grzybek na Polach Mokotowskich (7 minut pieszo), galeria handlowa Unii Lubelskiej (8 minut pieszo), biedronka (18 minut komunikacją miejską).
Kampus centralny znajduje się 10 minut pieszo od akademika, a kampus południowy 17 minut komunikacją miejską. Natomiast wydział Architektury 13 minut pieszo.

Jak zgłaszać usterki?

Usterki należy zgłaszać na portierni wpisując do zeszytu. Można tam zgłosić każdy rodzaj usterki, elektryczną, kanalizacyjną lub związaną z ogólnym funkcjonowaniem infrastruktury w akademiku, takiej jak pralki czy sprzęt w kuchni.

Jak przyjmować gości w trakcie dnia i po 23:00?

Jeśli chcemy przyjąć gościa w trakcie dnia należy zgłosić się razem z nim na portiernię i wpisać swoje dane oraz gościa do księgi wizyt. Natomiast jeśli chcemy przenocować go w swoim pokoju to należy z odpowiednim wyprzedzeniem zgłosić się do członka lub sympatyka RM z prośbą o zgodę na nocowanie gościa. Dostaje się wówczas papierowy formularz, który trzeba wypełnić i poprosić o podpis członka RM. Z tym dokumentem wprowadzamy gościa do akademika i zostawiamy zgodę na portierni i możemy kierować się do swojego pokoju. Można zostawić tą zgodę na portierni tego samego dnia z rana, aby mieć już to załatwione. Nocowanie gości w swoim pokoju jest darmowe. Jeden mieszkaniec może maksymalnie przenocować 2-3 osoby na jeden formularz i maksymalnie 3 noce z rzędu i 5 nocy w miesiącu.