Znak Politechniki Warszawskiej

Informator

Witaj nowy mieszkańcu!

Gratulujemy podjęcia decyzji o zamieszkaniu w akademiku. Odebrałeś już klucze do swojego pokoju i nie wiesz co dalej? W tej sekcji postaramy się wyjaśnić Ci kilka pojęć związanych z mieszkaniem w Domu Studenckim.

Rada Mieszkańców

W przypadku jakichkolwiek problemów, Twoim pierwszym kontaktem w akademiku jest Rada Mieszkańców. RM tworzą mieszkańcy, którzy chcą działać na rzecz innych mieszkańców. Rada opiekuje się pomieszczeniami wspólnymi w Twoim akademiku, takimi jak sala bankietowa, siłownia czy pokoje cichej nauki. Organizują również życie studenckie, poprzez organizowanie imprez takich jak pikniki, zawody sportowe i wyjścia integracyjne. Umożliwiają wypożyczanie odkurzaczy, piłek, wózków i innych przydatnych rzeczy.

Wybory do Rad Mieszkańców odbywają się co roku w listopadzie. Gorąco zachęcamy do zgłaszania się do Rady, ponieważ jest to niepowtarzalna okazja do zdobycia doświadczenia z zakresu pracy w grupie i zarządzania projektami./ Po więcej informacji, zgłoś się do swojej Rady. Plakaty ze składem osobowym powinieneś znaleźć na tablicy ogłoszeń i na grupie mieszkańców na Facebooku. 

Administracja

Administracja zajmuje się formalnym zarządzaniem akademikiem. To właśnie tutaj odebrałeś klucze i inne potrzebne rzeczy. W Administracji możesz załatwić wszystkie formalne sprawy związane z Twoim zakwaterowaniem takie jak płatności za miejsce, odbiór kart parkingowych czy przekwaterowanie. Najważniejszą osobą w Administracji jest Kierownik, który zarządza całym akademikiem. 

Internet studencki

W trakcie wprowadzania się do akademika, powinieneś otrzymać token oraz instrukcję do połączenia się z internetem. Dzięki temu tokenowi, możesz zarejestrować jedno urządzenie (jeden adres MAC) - aby to zrobić, skorzystaj z linku. Jeżeli chcesz zarejestrować więcej niż jedno urządzenie, musisz skontaktować się z administratorem sieci. 

Twój Dom Studencki

Wybierz z listy Dom Studencki o którym chciałbyś się dowiedzieć więcej: